VARIOUS ARTISTS

Potpuri folklorike

VARIOUS ARTISTS

66 BRANI • 4 ORE E 59 MINUTI • MAY 21 2022

4
Shaip Arllati Deshmorve
01:27
5
Kush na ka nda
03:24
67
Marshi i UÇK
02:54
8
Mlindi djal u gezova shum
03:06
9
Trojet tona
03:12
10
Kenge per Ali Rrustemi
03:40
11
Destan Begu
02:43
12
Me lindi djal e u gzova shum
02:54
13
Po perzihet perzereni
03:14
14
Skam kujtu qe qel pranvera
03:01
15
Rreth e rreth bashqes ju solla
02:43
16
Anderr shqiptare
03:24
17
Dy te mira jan dal ne bashqe
03:04
18
kenge per Adem Jashari
02:11
19
Kenge per Bajram Currin dt
03:37
20
Mahmut Pasha
03:12
21
Nese sjam aty ku i ndeza zjarret
03:29
22
Nga Tirana motra vllezer
03:05
23
s Pret Sulltani haber prej telit
03:28
24252627282930313233
Suharek na u ba nami
03:57
34
Sikur sot e mbaj mend mirë
04:46
35
Dy tri fjal per ju shqiptar
03:47
36
Ma ke syrin prej kalltashit
05:13
37
Treqind vet po naj qet vapori
04:17
38
Mora bjeshken tperpjet
04:38
39
Hajredin Pasha
04:29
40
Kalldermit po mshkon si shah
04:26
41
Kenge per Shote Galicen
04:46
42
Kenge per Tahir Sinanin
03:52
43
Mblidhen lulat
04:47
44
Tejten mbrama
04:59
45
Ti na vdiqe Baca Bajram
04:14
46
Zakon burri e ka pas
04:30
47
kenge per Fehmi Lladrovcin
05:10
48
Qan sulltani prej trishtimi
04:39
49
Ushtun malet e Berishes
04:54
50
Bri nje koder buz liqeni
05:03
51
Mora bjeshken tperpjet une
04:47
52
Kenge per Pjeter Bogdani
04:20
53
Zuna nkajk e rash ne det
04:57
5455
Mendi Martiret e Poklekut
06:15
56575859
Neper kafaz zog more bylbyl
06:52
6061
Kenge per Beqir Gashin
06:17
62
Vellezrit Zogaj n'fund nentori 97 dt 4 shkurt 2014
06:14
63
Shaip Arllati Deshmorve dhe Martirve Prokshi
07:39
64
Kenge folklorike
10:27
6566
Kenge folk nje
11:18
℗© Jakup Bajrami