Stream music and podcasts FREE on Amazon Music. No credit card required.Listen free
VARIOUS ARTISTS

Potpuri Folklorike 5

VARIOUS ARTISTS

47 SONGS • 4 HOURS AND 48 MINUTES • SEP 19 2023

9
10
11
Kush i ngjau shqiponjes malit biri yt Adem Jashari
04:06
12
13
14
Osman Daka dhe Tahir Tropoja
06:39
15
16
17
Kenge folklorike
02:43
18
N Ulqin ni za po thrret
05:52
19
Ali Pasha po rrin n bedena
02:41
20
21
22
Ne Fushe te Kosoves lidhet Jezeri
05:01
23
24
Kenga e Kamer Loshit
12:28
25
Ndodhit neper dasma
07:40
26
Moj Kosov me ksul te bardh
03:09
27
Prej Podrimje po vjen haberi
09:12
28
Keng patriotike
15:45
29
Me Bismele
07:13
30
Maxharr Pasha
04:29
31
Kenget folklorike
10:25
32
Kreshtat e Kosoves
03:48
33
Mahmut Dacit
08:00
34
Po perzihet Perzereni kenduar ne Astrazup
03:56
35
Po te kam ne shpirt
05:24
36
Pom perpiqet ora dhe gazi
08:33
37
Mka marr malli me ndigjue zerin e Beqes
09:28
38
Pyt Drenica Dugagjinin
05:01
39
Kenge te bukura ne ditlindjen e Sadikut
13:01
40
Kenget patriotike
09:22
41
Kenge per Dervish Shaqen
04:39
42
Kenga e Jakup Ferrit
03:56
43
Shkrepi Djelli
09:05
44
45
46
47
℗© ShqiponjaMusic1